Аграрії Донеччини планують зібрати до 2 млн. тонн зерна

27.06.2013

Стан підготовки підприємств агропромислового комплексу до збирання врожаю ранніх зернових культур у 2013 році та формування продовольчих ресурсів на 2013-2014 маркетинговий рік розглядали 27 червня ц.р. на колегії Донецької облдержадміністрації.

Як повідомив директор регіонального департаменту ГТЕФ ПАТ «ДПЗКУ» у Донецькій та Луганській областях Андрій Новак, який взяв участь і виступив з доповіддю на колегії,  її учасники, зокрема, розглянули питання про хід форвардних закупівель зерна в Донецькій області.

«Загальний обсяг поставок за укладеними контрактами склав 2015 тонн кукурудзи і 5245 тонн пшениці 3 класу», - поінформував директор регіонального департаменту ГТЕФ ПАТ «ДПЗКУ» у Донецькій та Луганській областях.

На колегії було відзначено, що у господарствах Донецького регіону цього року засіяно майже півмільйона гектарів озимими культурами на зерно, що значно більше ніж минулоріч. Зокрема, озимої пшениці посіяно 459 тисяч га, ячменю – майже 11 тисяч га, озимого жита – понад 5 тисяч га та озимого ріпаку – близько 7 тисяч га.  Наразі, з початку жнив на Донеччині скошено й обмолочено майже 40 тисяч га сільськогосподарських угідь – це 5,9 відсотки від загальної площі посівів (658,3 тисячі гектарів), а намолочено - 113,5 тисяч тонн з урожайністю 29 центнерів з гектару.

Під час обговорення стану готовності підприємств агропромислового комплексу області до збирання врожаю ранніх зернових культур, учасники колегії визнали його задовільним, констатувавши, що загалом у цьому році передбачається зібрати не менше 2 мільйонів тонн зерна.

 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»