ДПЗКУ надає пріоритет дрібним та середнім сільгоспвиробникам при закупівлі зерна

17.08.2017
ДПЗКУ надає пріоритет дрібним та середнім сільгоспвиробникам при закупівлі зерна

У минулому сезоні ДПЗКУ значно змінило підходи у системі закупівель: пріоритет було надано прямій співпраці з сільгоспвиробниками. Відтак, їхня частка у структурі закупівель зросла до майже 80%, а коло постійних клієнтів ДПЗКУ нині налічує 1100 фермерських господарств. На цьому наголосив перший заступник голови правління ПАТ "ДПЗКУ" Віталій Шулежко.

«З метою розширення такої співпраці корпорацією також запропоновано сільгоспвиробникам пільгові умови зберігання та авансування в рамках форвардної програми. Коефіцієнт за користування авансовими коштами було зменшено з 1,06 до 0,89 грн за тонно-день. Це приблизно відповідає зменшенню відсоткової ставки з 15% до 12,5% річних, водночас всі розрахунки не містять жодних прихованих комісій чи платежів. А якщо врахувати, що період користування коштами складає від 3 до 6 місяців, цей відсоток є значно меншим», - розповів Віталій Шулежко.

Також було зменшено обсяги мінімальної договірної партії зерна з 500 до 100 тонн. Середній договірний обсяг поставок в рамках форвардної програми становив близько 750 тонн.

За словами Віталія Шулежка, у корпорації приділяють велику увагу надійності постачальників, тому обов'язковою умовою закупівлі зерна є перевірка походження кожної партії товару.

«Сільгоспвиробники надають необхідні документи про посівні площі та врожай, а також ті, що підтверджують право на обробіток землі. Посередники надають документи, що підтверджують придбання продукції безпосередньо у виробника. Як результат, у минулому сезоні всі договори було виконано на 100%», - підкреслив перший заступник голови правління.

Як повідомлялось раніше, у ДПЗКУ діють декілька закупівельних програм, за якими корпорація закуповує кукурудзу, пшеницю, ячмінь, сою та рапс.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»