ДПЗКУ взяла участь у семінарах з питань реформування системи державної підтримки в Україні

13.04.2017
ДПЗКУ взяла участь у семінарах з питань реформування системи державної підтримки в Україні

Представники Державної продовольчо-зернової корпорації взяли участь у семінарах з питань реформування системи державної підтримки в Україні, які  були організовані за ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України в рамках Проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні». 

У заходах, які пройшли 6 квітня у м. Мелітополь та 12 квітня у м. Львів, також взяли участь представники Міністерства, місцеві органи влади, сільськогосподарські асоціації та виробники аграрної продукції.

Під час семінарів представники Мінагрополітики поінформували аграріїв про основні бюджетні параметри та механізми імплементації програм державної підтримки сільгоспвиробників (http://www.minagro.gov.ua/uk/ministry?nid=23433). Окрім того, учасники обговорили перспективи удосконалення системи державної підтримки агропромислового комплексу з урахуванням міжнародного досвіду, а також отримали інформацію щодо інвестиційно-кредитного забезпечення фермерських господарств та особливих інструментах авансового фінансування – форвардних закупівлях й аграрних розписках.

Зокрема, представники ДПЗКУ розповіли учасникам про переваги цьогорічної форвардної програми корпорації, яка є дієвим інструментом державної підтримки українських аграріїв під час підготовки до посівної.

«Останнім часом державна корпорація докладає максимум зусиль для розширення прямої співпраці з сільгоспвиробниками, пропонуючи їм вигідні умови авансування в рамках програми форвардних закупівель. Наприклад, цього року з метою зменшення фінансового навантаження на фермерів під час участі у форвардній програмі, було знижено коефіцієнт за користування авансовими коштами з 1,06 до 0,89 гривень за тонно-день. Це приблизно відповідає зменшенню відсоткової ставки з 15% до 12,5% річних», - повідомила учасникам Світлана Гілевич, менеджер зі збуту філії ДПЗКУ «Львівський КХП».

За її словами, на сьогоднішній день державна корпорація укладає форвардні договори виключно із малими та середніми сільгоспвиробниками. Обсяги мінімальної договірної партії зерна у цьому році було зменшено з 500 до 100 тонн. Середній договірний обсяг пшениці врожаю 2017 року становить близько 750 тонн. Крім того, при формуванні форвардної партії на філії держкорпорації для учасників форвардної програми діятиме пільгова ставка на зберігання збіжжя до моменту його переоформлення на ДПЗКУ.

«Умови участі у нашій форвардній програмі є абсолютно прозорими, вигідними та зрозумілими для фермерів. Розрахунки не містять жодних прихованих комісій, а всі платежі здійснюються своєчасно відповідно до умов договору», - зазначила представник філії ДПЗКУ, запрошуючи сільгоспвиробників Львівського регіону до співпраці.

Остання частина семінарів передбачала дискусійну панель, під час якої сільгоспвиробники змогли отримати відповіді на запитання, внести пропозиції та резюмувати отриману інформацію. За оцінкою учасників заходів, проведення таких семінарів закладає важливе підґрунтя для продуктивного діалогу між державою та фермерами, а також надає можливість спільного напрацювання ефективних інструментів для системної підтримки агропромислового комплексу. 

   

 

Прес-служба ПАТ "ДПЗКУ"