ДПЗКУ розширює форвардну програму та пропонує пільгові умови для фермерів

6.04.2017
ДПЗКУ розширює форвардну програму та пропонує пільгові умови для фермерів

У цьому сезоні у Державній продовольчо-зерновій корпорації планують провести більш масштабну форвардну програму, ніж у попередні роки в цілому. На сьогодні  отримано заявок від сільгоспвиробників на суму авансування більше ніж 160 млн. грн. І це вже у 1,5 рази більше ніж за весь форвард минулого року. Про це в інтерв’ю Latifundist.com розповів в.о. голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Григорович.

У цьому маркетинговому році вперше за свою історію програму форвардних закупівель корпорація розпочала ще восени. Загалом в рамках форварду заплановано закупити 200 тис. тонн озимої та ярої пшениці, 100 тис. тонн озимого та ярого ячменю, 200 тис. тонн кукурудзи та 50 тис. тонн сої.  Будуть запропоновані додаткові обсяги – ДПЗКУ не відмовить у закупівлі.

«На сьогодні  ми отримали заявок від сільгоспвиробників на суму авансування більше ніж 160 млн. грн. І це вже у 1,5 рази більше ніж за весь форвард минулого року. При цьому, це лише заявки по озимих культурах. Які обсяги ярих зернових будуть запропоновані сільгоспвиробниками в рамках весняного форварду, поки говорити зарано, адже весняна посівна тільки-но розпочалась», - зазначив Олександр Григорович

Він також відмітив ще один позитивний момент запуску осіннього форварду. У минулі роки більшість сільгоспвиробників в рамках форвардної програми збували ДПЗКУ в основному кукурудзу, по пшениці віддавали перевагу іншим операторам форвардних закупівель. Але у цьому сезоні держкорпорації вдалось трохи змінити тенденцію останніх років. Якщо у 2015 році було законтрактовано лише 5 тис. тонн пшениці, у 2016 році – 9,5 тис. тонн пшениці, то на сьогодні вже укладено договорів на 25 тис. тонн озимої пшениці. І це без урахування заявок, які ще опрацьовуються та очікують на узгодження.

На сьогоднішній день ДПЗКУ укладає форвардні договори виключно із малими та середніми сільгоспвиробниками. Середній договірний обсяг пшениці врожаю 2017 року становить близько 750 тонн.

«Ми не націлені розподілити виділені кошти між декількома агрохолдінгами, нашою метою є підтримка дрібних та середніх сільгоспвиробників на чесних та прозорих умовах співпраці. В рамках форвардної програми їх частка становить, по суті, всі 100%», - зауважив в.о. голови правління.

За його словами, сьогодні державна корпорація налаштована на значне розширення співпраці з фермерами та останнім часом як ніколи йде їм назустріч. Наприклад, з метою зменшення фінансового навантаження на сільгоспвиробників під час участі у форвардній програмі, було знижено коефіцієнт за користування авансовими коштами з 1,06 до 0,89 гривень за тонно-день. Це приблизно відповідає зменшенню відсоткової ставки з 15% до 12,5% річних. А якщо врахувати, що період користування коштами складає від 3 до 6 місяців, цей відсоток є значно меншим.

Також було зменшено обсяги мінімальної договірної партії зерна з 500 до 100 тонн. Крім того, при формуванні форвардної партії на філії держкорпорації для учасників форвардної програми буде діяти пільгова ставка на зберігання збіжжя до моменту переоформлення його на ДПЗКУ.

«Ми намагаємось зробити умови участі у нашій форвардній програмі абсолютно прозорими, вигідними та зрозумілими для фермерів. Розрахунки не містять жодних прихованих комісій, а всі платежі здійснюються своєчасно, без затримок. У свою чергу, маємо намір співпрацювати лише з добросовісними контрагентами. За підсумками форвардів 2015 та 2016 років, держкорпорація не мала дебіторської заборгованості за форвардними контрактами і ми розраховуємо на 100% виконання форвардних договорів і у цьому році», - підкреслив Олександр Григорович. 

Прес-служба ПАТ "ДПЗКУ"