На Братолюбівському елеваторі реалізовано проект з енергоефективності

30.03.2017
На Братолюбівському елеваторі реалізовано проект з енергоефективності

У Державній продовольчо-зерновій корпорації України триває робота з модернізації підприємств, що входять до її складу. Так, на філії ДПЗКУ «Братолюбівський елеватор» завершено проект з реконструкції зерносушарки, який дозволить знизити енерговитрати та зменшити вартість послуг сушіння зерна на 25%. Про це повідомив директор філії Микола Ткаченко.

«В умовах жорсткої конкуренції в нас виникла необхідність у зменшенні вартості послуг на сушіння збіжжя. За експертними оцінками, із загальної кількості енергоресурсів, витрачених на обробку зерна, прямі витрати на зневоднення досягають 30-35%, а частка енерговитрат у собівартості сушіння складає приблизно 80%», - зазначив очільник елеватору.

За його словами, оскільки протягом останніх декількох років вартість енергоресурсів суттєво зросла, модернізація та переоснащення існуючого устаткування з метою підвищення його енергоефективності мало вирішальне значення для підприємства.

«До цього часу сушіння зерна на філії проводилось на зерносушарці ДСП-32-ОТх2, енергоносієм якої є дизельне паливо. Через високу вартість дизельного палива ми не мали можливості конкурувати з іншими заготівельними підприємствами у нашому регіоні за вартістю послуг. Тому за підтримки керівництва корпорації було прийнято рішення щодо проведення реконструкції даної  зерносушарки та переведення її з дизельного палива на зріджений газ. У проект було інвестовано 1,4 млн. грн. Наразі весь комплекс робіт з реконструкції завершено», - розповів Микола Ткаченко.

На підприємстві порахували, що реконструкція зерносушарки дозволить знизити енерговитрати та зменшити вартість послуг  сушіння зерна на 25%. Крім того, тепер підприємство має можливість проводити безперервне сушіння через наявність достатньої кількості газозберігаючих ємностей.

«Філії дуже важко конкурувати з новоствореними підприємствами, які більш мобільні у питаннях ціноутворення. Наразі за рахунок зниження вартості послуг наше підприємство зможе залучити нових поклажодавців і, відповідно, заготовити більший обсяг зерна та отримати більший прибуток»,- впевнений Микола Ткаченко. 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»