У ДПЗКУ вживають комплексних заходів з протидії корупції

28.03.2017
У ДПЗКУ вживають комплексних заходів з протидії корупції

У Державній продовольчо-зерновій корпорації України активно вживають заходів з протидії корупції та викоренення будь-яких зловживань на місцях. Про це повідомив в. о. голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Григорович.

«Протягом останнього часу нам вдалось багато чого досягти. В першу чергу, повернуто довіру нашого стратегічного партнера ССЕС, відновлений постійний діалог. Напрацьовані перспективні бізнес-напрямки розвитку двостороннього партнерства. Крім того, ми розширюємо пряму взаємодію з сільгоспвиробниками, що стало основою для викоренення посередницьких схем у системі закупівель, які, у свою чергу, стояли на заваді процедурі відшкодування ПДВ. Щоб не втратити ці здобутки та зберегти позитивну динаміку розвитку держкорпорації, ми маємо забезпечити абсолютну прозорість у її діяльності, чому наразі приділяємо багато уваги», - розповів Олександр Григорович.

За його словами, щоб нівелювати будь-які ризики зловживань, зокрема на місцях, керівництво корпорації неодноразово зверталось до правоохоронних органів з ініціативою об’єднання зусиль у процесі протидії корупції та проведення регулярних перевірок діяльності ДПЗКУ.

«Наразі державна корпорація працює прозоро та стабільно. Проте, у нашій країні будь-яка велика бізнес-структура не застрахована від проявів корупції на місцях, а також від недобросовісних контрагентів, і ми розуміємо, що тільки системний контроль та сувора фінансова дисципліна дозволять нам мінімізувати такі ризики», - зауважив Олександр Григорович.

Тому у корпорації було значно посилено контроль за виконанням договірних зобов’язань, впроваджено механізм перевірки походження зернових, а також проведено низку перевірок діяльності і філій корпорації, і її співробітників, за результатами яких звільнено працівників, причетних до виявлених порушень. Окрім того, за результатами таких службових розслідувань до правоохоронних органів з жовтня 2016 року направлено 17 звернень, за якими розпочато досудове розслідування.

«Навіть, на даний момент, за ініціативи керівництва ДПЗКУ тривають перевірки діяльності компанії, у тому числі у її центральному офісі. Ми сьогодні відкриті як ніколи, і такі перевірки є свідченням прозорості у роботі державної компанії та частиною тих комплексних заходів, які ми спрямовуємо на її подальший розвиток та забезпечення ефективної діяльності», - підкреслив Олександр Григорович.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»