ДПЗКУ відшкодовано понад 600 млн грн. податку на додану вартість

20.03.2017
ДПЗКУ відшкодовано понад 600 млн грн. податку на додану вартість

Станом на березень 2017 року Державна продовольчо-зернова корпорація України отримала 600 млн. грн. відшкодованого податку на додану вартість. Про це повідомив заступник голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Сень. 

«Протягом минулого року відносини ДПЗКУ з Державною фіскальною службою в частині повернення ПДВ були вельми складними. Але внаслідок зміни керівництва у жовтні минулого року, питання відшкодування ПДВ нарешті зрушило з мертвої точки. Саме у жовтні ми отримали перші 60 млн. грн. відшкодованого податку на додану вартість. Загалом на сьогодні, завдяки проведеній спільній роботі з ДФС України, держкорпорації вже відшкодовано з бюджету 607 млн грн», - розповів Олександр Сень.

За його словами, з урахуванням отриманих виплат, наразі заборгованість бюджету по відшкодуванню ПДВ за 2016 рік складає 664,5 млн. грн.

«При цьому, за результатами перевірок Державною фіскальною службою, неузгодженим залишається ПДВ у розмірі 104,6 млн. грн, який сформувався по закупівлях в період лютого-червня 2016 року. Ми наразі проводимо зустрічні перевірки по проведеній за цей період закупівельній діяльності з метою оскарження рішень ДФС на цю суму», - зазначив заступник голови правління держкорпорації.

Також, він повідомив, що внаслідок зміни підходів у системі закупівель ДПЗКУ, посилення контролю, зокрема в частині походження зернових, а також збільшення обсягів закупівель у прямих сільгоспвиробників, з жовтня минулого року у держкорпорації встановлено відсутність ризикових операцій по придбанню зернових, що свідчить про прозорість здійснених у цей період закупівель.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»