Форвардна програма ДПЗКУ стає ще більш вигіднішою для сільгоспвиробників

10.03.2017
Форвардна програма ДПЗКУ стає ще більш вигіднішою для сільгоспвиробників

В рамках стратегії Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державна продовольчо-зернова корпорація  спрямувала свої зусилля на посилення прямої співпраці з дрібними та середніми сільгоспвиробниками. Одним із кроків розширення плідної кооперації став перегляд умов форвардної програми з метою зниження фінансового навантаження на сільгоспвиробників. Про це під час круглого столу «Держава та сільгоспвиробники: що потрібно українському фермеру», який відбувся за ініціативи ДПЗКУ 9 березня в ІА «Укрінформ», повідомила начальник відділу форвардних закупівель корпорації Наталія Головань.

«У цьому році ми як ніколи йдемо назустріч українському фермеру. Так, за рішенням Форвардного комітету ДПЗКУ, в рамках програми весняного форварду з метою зниження фінансового навантаження на сільгоспвиробників коефіцієнт за користування авансовими коштами було зменшено з 1,06 до 0,89 грн по пшениці, ячменю й кукурудзі,  та з 2,05 до 1,71 грн по сої за 1 тонно/день. Якщо перекласти на мову фінансистів, це приблизно відповідає зменшенню відсоткової ставки з 15% до 12,5% річних. А якщо врахувати, що період користування коштами складає від 3 до 6 місяців, цей відсоток є значно меншим», - розповіла Наталія Головань.

За її словами, за програмою весняного форварду вже отримано 39 заявок від сільгоспвиробників, які наразі чекають на результати оцінки стану посівів. Крім того, найближчим часом ДПЗКУ запропонує учасникам форвардної програми пільгові тарифи на зберігання збіжжя на своїх елеваторах. На даний момент у корпорації проводять відповідні розрахунки.

«Головною перевагою ДПЗКУ у реалізації форвардної програми є розгалужена мережа закупівельників по всій Україні та власні 53 зернові склади, розташовані у 20 областях, які готові першочергово приймати зерно за програмою форвардних закупівель. Окрім того, умови фінансування, які пропонує корпорація сьогодні, є одними з найвигідніших на ринку», - підкреслила Наталія Головань.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»