Попри суттєве фінансове навантаження ДПЗКУ націлена на подальше забезпечення ефективної діяльності, - Олександр Григорович

23.02.2017
Попри суттєве фінансове навантаження ДПЗКУ націлена на подальше забезпечення ефективної діяльності, - Олександр Григорович

У 2016 році Державна продовольчо-зернова корпорація України завдяки підвищенню ефективності роботи всіх напрямків бізнесу значно наростила показники операційної діяльності. Але є низка об’єктивних факторів, які уповільнюють сталий розвиток ДПЗКУ та у підсумку погіршують фінансові результати. Таку думку висловив в.о. голови Правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Григорович в ефірі телеканалу Рада. 

«Ми несемо суттєве фінансове навантаження. Компанія на даний час залишається надзвичайно закредитованою, а прибуток від операційної діяльності, незважаючи на його значне зростання, покриває платежі по кредиту лише на 47%. Загалом, у минулому році фінансові витрати зросли на 14% у порівнянні з 2015 роком  і склали  понад 2 млрд гривень. Це відбулось, по-перше, за рахунок збільшення відсоткової ставки за обслуговування китайського кредиту в 2,6 рази – тільки за минулий рік ми заплатили майже 80 млн дол США відсотків по кредиту. Окрім того, збільшення фінансових витрат було обумовлено зростанням курсу долара США. Курсові збитки за минулий рік склали понад 1,6 млрд гривень», - зазначив очільник держкорпорації.

Олександр Григорович також звернув увагу, що незважаючи на фактори, які збільшують фінансове навантаження на корпорацію та завдяки вірно розставленим пріоритетам, у 2016 році основні операційні сегменти бізнесу ДПЗКУ показали позитивну динаміку зростання.

Так, доходи від послуг елеваторів склали 498 млн. гривень, що на 69% більше ніж у 2015 році. Також, попри падіння загальноукраїнського споживання борошна на 5%, доходи від переробної діяльності зросли в 3,6 рази та склали 948 млн. гривень.

«При цьому фінансовий результат від заготівельної діяльності становив 100 млн. грн. Власне агровиробництво, у якому задіяна одна з філій ДПЗКУ «Великолепетиський елеватор», сформувало операційний прибуток у 32 млн. грн. Основним же напрямком, що забезпечує 95% загального операційного прибутку корпорації, залишається торгівля зерновими. У 2016 році фінансовий результат від торгівельної діяльності склав 797 млн. грн», - розповів очільник держкорпорації.

Крім того, Олександр Григорович зауважив, що ДПЗКУ – сумлінний платник податків. За минулий рік корпорація сплатила до бюджету 208 млн гривень податків та інших зборів.

Він також додав, що попри значне фінансове навантаження та маючи підтримку профільного міністерства, корпорація націлена на подальше забезпечення ефективної діяльності та розвиток нових напрямків бізнесу.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»