ДПЗКУ розширює шляхи співпраці з сільгоспвиробниками

15.02.2017
ДПЗКУ розширює шляхи співпраці з сільгоспвиробниками

Державна продовольчо-зернова корпорація України провадить активну роботу з розширення прямої взаємодії з сільгоспвиробниками та надання їм додаткових фінансових інструментів. Так, паралельно з форвардною програмою закупівель зернових майбутнього врожаю у ДПЗКУ наразі діє програма закупівель зерна за подвійними складськими свідоцтвами.

«Програма була започаткована у 2016 році і передбачає здійснення авансування у розмірі 70% від діючої закупівельної ціни на філії ПАТ «ДПЗКУ» у день укладання договору. Остаточне переоформлення зерна на корпорацію відбувається по ціні, яка буде впродовж 60 календарних днів з моменту укладання договору найбільш привабливою, на думку сільгоспвиробника. При цьому, для учасників програми діє пільгова ставка на зберігання зерна на відповідній філії ПАТ «ДПЗКУ» - 0,48 грн за 1 тонно-день», - розповіла начальник відділу форвардних закупівель ПАТ «ДПЗКУ» Наталія Головань.

За її словами, закупівля зерна за даною програмою здійснюються у два етапи. Перший етап передбачає подачу заявки та необхідних документів до регіонального відділу ПАТ «ДПЗКУ», укладання договору поставки, договору застави та оформлення подвійного складського свідоцтва на зерно, а також перерахування попередньої оплати на поточний рахунок сільгоспвиробника. Другий етап включає в себе переоформлення зерна на ПАТ «ДПЗКУ» відповідно до умов договору та остаточний розрахунок із сільгоспвиробником за поставлене зерно.

«Ця програма відрізняється від програми форвардних закупівель, яка передбачає надання грошових коштів під майбутній врожай, тим, що фінансування по заставних закупівлях здійснюється під фактично зібране зерно», - підкреслила начальник відділу форвардних закупівель ДПЗКУ.

Досвідом участі у зазначеній програмі поділилася Наталія Тоцька, представник групи сільськогосподарських компаній, що працюють у Броварському районі (ПП «Русанівське», СТОВ «Войтовське», ТОВ «Бобрик», ТОВ «Агрофірма «Заворотичі») та у Бобровицькому районі Чернігівської області  (ТОВ «Армійське»).

«Наші підприємства вже протягом тривалого часу співпрацюють з Державною продовольчо-зерновою корпорацією України за програмою форвардних закупівель зернових і ми дуже задоволені тією підтримкою, яку надає сьогодні держава фермерським господарствам. Минулого року завдяки ДПЗКУ ми отримали ще один, новий, інструмент для ефективної роботи. Ця програма (заставних закупівель) дуже цікава для сільськогосподарського виробництва, оскільки надає додаткові можливості для більш широкого використання фінансових і товарних ресурсів», - розповіла власник фермерських господарств.

Відповідно до умов цієї програми, сільгоспвиробники можуть продати вже зібране зерно за більш вигідною ціною та не нести значних витрат по його зберіганню. Завдяки тому, що оплата по цій програмі здійснюється у два етапи, у них є змога використовувати виручені кошти на поточні потреби, купуючи по більш низькій ціні паливно-мастильні матеріали, засоби захисту рослин, посівний матеріал та інші необхідні для агровиробництва засоби тощо.

«При цьому остаточний платіж здійснюється по ціні, що перевищує розрахункову суму авансу від 90 до 400 грн за 1 тонну. Тобто, протягом дії договору ціна зростає і сільгоспвиробник не тільки вже має у своєму розпорядженні обігові кошти, але при цьому ще й отримує можливість продати зерно за більш вигідною ціною і отримати додатковий прибуток», -  підкреслила Наталія Тоцька.

Вона наголосила, що у часи нестабільної економічної ситуації в країні такий підхід дуже важливий, адже держава, запроваджуючи подібні програми, надає сільгоспвиробникам своєрідну фінансову підтримку як до, так і після посівної.

Прес-служба ПАТ "ДПЗКУ"