ДПЗКУ не веде справ з сумнівними контрагентами, - Олександр Григорович

26.01.2017
ДПЗКУ не веде справ з сумнівними контрагентами, - Олександр Григорович

Державна продовольчо-зернова корпорація України продовжує тісно співпрацювати з правоохоронними органами, зокрема з питань попередження зловживань та корупційних правопорушень, а також повернення активів корпорації, втрачених внаслідок злочинних дій недобросовісних контрагентів у попередні роки. Про це повідомив в.о. голови Правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Григорович.

«Зараз ми бачимо суттєві результати активізованих нами спільно з правоохоронними органами у 2016 році кримінальних справ і сподіваємось, що винні у зловживаннях та завданні збитків корпорації будуть покарані, а на рахунки ДПЗКУ нарешті повернуться кошти, які було виведено у попередні роки», - зазначив Олександр Григорович.

За його словами, на даний час слідчими підрозділами Нацполіції, прокуратури, СБУ та НАБУ розслідується понад 150 кримінальних проваджень, ініційованих Товариством за фактами нанесення шкоди компанії у попередньому періоді, у тому числі в рамках виконання зовнішньоекономічних договорів.

Крім того, Олександр Григорович нагадав, що станом на кінець 2016 року на рахунки ДПЗКУ вже вдалося повернути близько 240 млн гривень дебіторської заборгованості минулих років, у тому числі 70 млн гривень повернуто за сприяння Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«На даний час у корпорації суттєво змінені усі підходи до співпраці з потенційними контрагентами та ведеться активна робота з попередження зловживань. За наявності будь-якої підозри щодо недобросовісності компаній, з якими ми співпрацюємо, такі підприємства проходять поглиблену перевірку, за результатами якої вирішується питання щодо подальшого співробітництва. У разі підтвердження неналежної господарської діяльності у таких компаній, ми водночас припиняємо з ними співпрацю – ДПЗКУ не веде справ з сумнівними контрагентами», - зауважив очільник держкорпорації.

Він також наголосив, що  за останні два роки у корпорації не було допущено жодного дефолту за зовнішньоекономічними та форвардними контрактами, і сьогодні ДПЗКУ залишається надійним партнером як для іноземних, так і вітчизняних компаній. 

Прес-служба ПАТ "ДПЗКУ"