В ДПЗКУ стартує весняна форвардна програма закупівлі зерна врожаю 2017 року

24.01.2017
В ДПЗКУ стартує весняна форвардна програма закупівлі зерна врожаю 2017 року

Державна продовольчо-зернова корпорація України оголошує про початок весняної форвардної програми, в рамках якої закуповуватиме у сільгоспвиробників озимі та ярі культури врожаю 2017 року. Про це повідомила начальник відділу форвардних закупівель ПАТ «ДПЗКУ» Наталія Головань.

«Весняний форвард – це продовження оголошеної восени форвардної програми закупівлі зерна майбутнього врожаю. В рамках програми ми плануємо закуповувати пшеницю, ячмінь, кукурудзу та сою. Як і минулого року збір необхідних документів для укладання договорів поставки зерна майбутнього врожаю здійснюватиметься через відповідні регіональні відділення», - розповіла Наталія Головань.

Вона нагадала, що весняна форвардна програма 2017 року проводитиметься в два етапи.

«Протягом першого етапу сільгоспвиробникам потрібно подати до регіональних відділень ДПЗКУ заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів та укласти договори поставки в центральному офісі корпорації. Після підписання договору на поточний рахунок сільгоспвиробника здійснюватиметься попередня оплата», - зазначила начальник відділу.

Наталія Головань також зауважила, що однією з умов форвардної програми є укладання договорів комплексного страхування посівів майбутнього врожаю сільськогосподарських культур. Перші огляди посівів озимих культур відбудуться вже на початку весни після відновлення вегетації, а ярих культур – після появи сходів.

«Другий етап форвардної програми передбачає поставку зерна сільгоспвиробниками в кількості та якості згідно умов договору на філії держкорпорації, а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу», - зазначила Наталія Головань та додала, що ДПЗКУ має намір співпрацювати лише з надійними партнерами та продовжить дотримуватися головного меседжу «від кількості до якості».

Начальник відділу форвардних закупівель наголосила, що форвардна програма ДПЗКУ має свої переваги перед іншими гравцями ринку.

«Головною перевагою ДПЗКУ у реалізації програми є розгалужена мережа закупівельників по всій Україні та 53 зернові склади, розташовані у 20 областях, які прийматимуть зерно, що поставлятиметься за даною програмою першочергово. Крім того, корпорація пропонує вигідні умови фінансування та не застосовує штрафні санкції у разі поставки зерна нижчого класу, оскільки ми розуміємо, що сільгоспвиробнику важко заздалегідь спрогнозувати, якою точно буде якість зерна майбутнього врожаю», - розповіла Наталія Головань.

Нагадаємо, в рамках форвардної програми ДПЗКУ планує у два етапи проавансувати сільгоспвиробників на загальну суму у понад 1 млрд грн, закупивши до 200 тисяч тонн продовольчої та фуражної пшениці, 200 тисяч тонн кукурудзи та до 150 тисяч тонн ячменю і сої.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»