Створення власного вагонного парку – гарантія ефективної та стабільної роботи корпорації, - Олександр Григорович

16.01.2017
Створення власного вагонного парку – гарантія ефективної та стабільної роботи корпорації, - Олександр Григорович

Державна продовольчо-зернова корпорація України має намір створити власний вагонний парк та готується вже цього року закупити перші 500 вагонів-зерновозів, у 2018 – 1000 і у 2019 – ще 1500. Загальна кількість власного вагонного парку корпорації відтак складатиме 3000 вагонів-зерновозів.  Про це порталу Delo.ua повідомив в.о. голови Правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Григорович.

При цьому, за його словами, придбавати вагони ДПЗКУ планує у вітчизняного виробника, заручившись підтримкою Китайської національної корпорації машинної промисловості та генеральних підрядів (ССЕС) та Ексімбанку КНР.

«В умовах першої частини кредиту, яку ми вже отримали, маємо можливість спрямувати ці кошти у тому числі на виробничі потреби. Оскільки питання щодо забезпечення зерновозами сьогодні є одним з найважливіших з точки зору вирівнювання дефіциту на ринку та вирішення наших логістичних проблем, ми уважно вивчаємо можливості вітчизняних вагонобудівних підприємств. На даний час найбільш привабливою є пропозиція ПАТ «Крюковський вагонобудівний завод». Але ми розглядаємо пропозиції і інших виробників», - зазначив Олександр Григорович.

Очільник держкорпорації наголосив, що відповідно до аналітичних даних експертів ДПЗКУ, при завантаженні вагону в 65 тонн і його обертанні за 10 діб виходить, що в середньому 1 вагон за рік перевозить 2,3 тис тонн зерна. Відповідно, весь вагонний парк, який оцінюється у 13 тис одиниць, перевозить орієнтовно 30,8 млн тонн збіжжя. Згідно з прогнозами, цього маркетингового сезону експорт зернових очікується на рівні 60 млн тонн, з яких 10% буде перевезено автомобільним транспортом, 2% - річковим і 88% - близько 52 млн тонн – припаде на залізницю. Відтак, дефіцит рухомого складу може скласти 9 тисяч вагонів або 21,2 млн. тонн зерна.

«Використання власних вагонів гарантуватиме Державній продовольчо-зерновій корпорації України ефективну та стабільну роботу в майбутньому та дозволить максимально використовувати наявну у нас логістичну інфраструктуру – від елеваторів до під’їзних шляхів і терміналів в портах. Тому, вважаю створення власного вагонного парку нашим стратегічним завданням на найближчі роки», - додав Олександр Григорович.

 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»