У ДПЗКУ працюють над поверненням дебіторської заборгованості

15.11.2016
У ДПЗКУ працюють над поверненням дебіторської заборгованості

У ДПЗКУ продовжується активна робота з повернення дебіторської заборгованості попередніх років. В результаті вжитих заходів на рахунки корпорації  наразі вдалось повернути 229 млн. грн. Про це повідомив заступник директора департаменту економічної безпеки та фінансових ризиків ПАТ «ДПЗКУ» Андрій Коваленко.

«Практично вся дебіторська заборгованість перед ДПЗКУ утворилася впродовж 2013-2014 років внаслідок численних фактів зловживань службовим становищем посадовими особами корпорації та пов’язаними контрагентами щодо незаконного заволодіння грошовими та матеріальними активами товариства. Загалом, сумарна дебіторська заборгованість у гривневому еквіваленті за 2013-2014 роки склала 800 млн. грн., з яких майже 230 млн. грн. ми вже повернули. Робота в цьому напрямку триває», - зазначив заступник директора департаменту.

Також, як розповів Андрій Коваленко, упродовж 2015-2016 рр. у ДПЗКУ вживались  заходи щодо повернення боргів за 15 зовнішньоекономічними контрактами 2013-2014 років, укладених з 5 офшорними компаніями, загальна сума заборгованості за якими складає 132 млн. дол. США. Внаслідок проведеної за цей період роботи отримано 14 позитивних судових рішень щодо стягнення з компаній-нерезидентів на користь ПАТ «ДПЗКУ» дебіторської заборгованості на суму понад 132 млн. дол. США (з урахуванням штрафних санкцій), з яких – 3 рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду (МКАС) при ТПП України, 5 рішень міжнародного арбітражу ГАФТА (м. Лондон) та 6 рішень Господарського суду м. Києва.

Загалом, за ініціативою керівництва корпорації, правоохоронними органами наразі розслідується 140 кримінальних впроваджень, з яких 4 – за зверненнями корпорації до Служби безпеки України, 2 – Національного антикорупційного бюро України, 115 –Національної поліції, 15 – за зверненнями до Генеральної прокуратури та 4 – до Державної фіскальної служби.

Як повідомлялось раніше, починаючи з 2015 року, керівництвом ДПЗКУ ведено заборону на торгівлю з офшорними компаніями та впроваджено суворий фінансовий контроль за торговими операціями, завдяки чому забезпечено 100% виконання зовнішньоекономічних та форвардних контрактів.  Як наслідок, відвантаживши на експорт у 2015/16 МР біля 3,1 млн тонн зернових, компанія не тільки повністю отримала валютну виручку, але й стала лідером з експорту українського зерна.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»