У ДПЗКУ планують інвестувати близько 500 млн. дол. у модернізацію потужностей

31.10.2016
У ДПЗКУ планують інвестувати близько 500 млн. дол. у модернізацію потужностей

Державна продовольчо-зернова корпорація України та  її стратегічний партнер компанія ССЕС опрацьовують можливість реалізації спільних масштабних проектів з модернізації  наявних елеваторних потужностей корпорації та будівництва нового глибоководного портового терміналу. 

За результатами успішних переговорів, сторони дійшли згоди, що реалізація цих проектів забезпечить належне виконання Генерального договору про співпрацю у сфері сільського господарства, укладеного між українською та китайською сторонами, та суттєво підвищить ефективність роботи корпорації. За попередніми оцінками, загальна сума запланованих інвестицій становитиме майже 500 млн. дол. США. Про це повідомив в.о. голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Григорович.

«Зокрема, близько 25 млн доларів США будуть спрямовані на модернізацію Одеського зернового терміналу, що сприятиме збільшенню його пропускної спроможності та зменшить витрати на завантаження суден. Так, ми зможемо приймати судна класу PANAMAX, відмовитися від рейдового довантаження та, відповідно, знизити вартість фрахту. Крім того, оперативна потужність терміналу збільшиться до 120 тисяч тонн, що дозволить накопичувати приблизно 2 суднові партії», - зауважив в.о. голови правління.

За його словами, біля 130 млн доларів США буде інвестовано у реконструкцію лінійних елеваторів та млинів корпорації, що дозволить зменшити виробничі витрати більше ніж на 35%. Проектом також передбачається будівництво нових елеваторів у Київській та Вінницькій областях загальною місткістю 150 тис. тонн. Відповідно, обсяги закупівель та зберігання для подальшого експорту будуть суттєво збільшені.

Крім того, інвестиційним планом держкорпорації передбачено створення додаткових потужностей для перевалки зерна за рахунок будівництва нового глибоководного портового елеватору та реконструкції існуючих причалів. На здійснення цього проекту планується направити майже 135 млн доларів США.

«За результатами проекту будівництва, ДПЗКУ зможе оперувати сучасним морським терміналом з можливістю відвантаження суден дедвейтом до 100 тисяч тонн та оперативною потужністю у 300 тисяч тонн. Це, відповідно, збільшить наші загальні потужності з відвантаження зерна на водний транспорт до 5 млн тонн на рік», - розповів Олександр Григорович.

Понад 160 млн доларів США ДПЗКУ планує направити на проект зі створення власного логістичного підрозділу, в рамках якого передбачається виготовлення та придбання вагонів-зерновозів.

«З метою організації безперебійного транспортування наших зернових ми плануємо придбати майже 3000 вагонів. Така кількість зерновозів повністю забезпечить потреби держкорпорації у відвантаженні зернових, зменшить наші операційні витрати та мінімізує ризики дефіциту вагонного парку Укрзалізниці, який ми спостерігаємо зараз», - додав в.о. голови правління ДПЗКУ.

За словами Олександра Григоровича, здійснити проекти з модернізації та будівництва планується до 2020 року. Для організації ефективної роботи та забезпечення якісного результату в рамках їх реалізації до робочого процесу залучено представників китайської сторони та мобілізовано всі ресурси корпорації.

 

 Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»