ДПЗКУ збільшила попередню оплату аграріям за форвардними контрактами до 1000 грн./т

22.05.2013

ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України", реалізуючи програму форвардних закупівель зернових, ставить за мету створити максимально вигідні та зручні умови для сільгоспвиробників. У зв'язку з цим, враховуючи потреби та побажання аграріїв, держкорпорація прийняла рішення збільшити з травня поточного року розмір попередньої оплати за договорами поставки майбутнього врожаю (форвардними контрактами) з 700 до 1000 грн. за тонну зерна.

На переконання заступника голови правління ПАТ "ДПЗКУ" Роберта Бровді, "це важливий крок назустріч сільгоспвиробникам, оскільки суттєво збільшуючи розмір передоплати, ми не просто даємо більше коштів, а збільшуємо фінансування на головному етапі - коли сіється і вирощується врожай.  Отже загальні умови форвардної програми ДПЗКУ стають більш привабливими й вигідними". 

Як зазначив Роберт Бровді,  поліпшення фінансових стимулів для участі у форвардних закупівлях не пов'язано з виходом посівної кампанії на фінішну пряму. "Гроші, які отримують аграрії під майбутній врожай, не прив'язані до конкретних статей видатків і термінів освоєння. Це може бути все, що стосується сільськогосподарської діяльності. Отже форвардні кошти стануть у пригоді на всіх стадіях - від сівби до збирання зернових," - наголосив він.  "Ми хочемо, щоб форвардна програма була максимально гнучкою до запитів аграріїв. Тому не ставимо обмежень по часу і готові в червні продовжувати розглядати заявки й укладати форвардні контракти.  Для нас головне – якісно стимулювати сільгоспвиробників  до вирощування певних обсягів пшениці та кукурудзи, створити для цього необхідні передумови і отримати восени врожай за справедливою ринковою ціною. Це той взаємовигідний кінцевий результат, який влаштує і аграріїв, і корпорацію " - відзначив заступник голови правління ПАТ "ДПЗКУ".

Коментуючи хід виконання форвардної програми ПАТ "ДПЗКУ" Роберт Бровді відзначив, що загалом на стадії опрацювання і узгодження знаходиться понад пів тисячі заявок від сільгоспвиробників усіх областей України на поставку близько 800 тис. тонн пшениці та кукурудзи майбутнього врожаю. Найбільш активну участь у форвардній програмі корпорації  приймають аграрії Кіровоградської,Полтавської, Чернігівської, Харківської, Дніпропетровської та Вінницької областей. Із заявленого обсягу вже укладено й профінансовано 293 форвардних контракти щодо поставки 467 тис. тонн  зерна на суму попередньої оплати 357,5 млн. грн.

В корпорації розраховують, що суттєве підвищення розміру попередньої оплати за форвардними угодами, а також продовження приймання заявок і контрактації аж до початку збору нового врожаю, ще більше підвищить інтерес аграріїв до закупівельних програм ПАТ «ДПЗКУ» та розширить контингент їх учасників.

 

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»