"Ми пропонуємо зерновиробникам вигідні умови партнерства", - директор філії "Галицький КХП"

15.05.2016

Саме у плідній співпраці бачить вектор розвитку філії ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" "Галицький комбінат хлібопродуктів" новий директор комбінату Микола Павлович Кузьменко, призначений у березні 2016 року.

Як відомо, свого часу успішний "Галицький КХП" протягом останніх років втратив основних замовників своїх послуг. Та й вони понесли фінансові втрати, бо возять зерно на зберігання та переробку за 100-150 кілометрів. Прийшов час відродити єдиний у нашому районі комбінат хлібопродуктів. Адже він максимально наближений до місцевих аграріїв та, окрім цього, має можливості задовольняти й потреби потенційних поклажодавців з інших районів Івано-Франківщини та Тернопілля. Тим більше, що корпорація планує значні капітальні інвестиції у модернізацію та реконструкцію галицького підприємства.

Одним із інструментів його відродження ДПЗКУ визначила кадрову складову. З урахуванням сучасних підходів до розвитку галузі керівником філії став випускник Національного університету харчових технологій, 28-річний киянин Микола Кузьменко, який з 2007 року працює у сфері зернозаготівель. До недавнього часу на "Галицькому комбінаті хлібопродуктів" його знали як начальника виробничого управління "Державної продовольчо-зернової корпорації України". Тож закономірно, що сьогодні комбінат відчуває постійну підтримку з боку головного офісу корпорації, а це має суттєве значення. Тим більше, що сам Кузьменко прагне змін на підприємстві: як і увесь колектив, напружено працює, формує молоду команду і з вдячністю використовує досвід старших фахівців.

Основним напрямком діяльності "Галицького КХП" залишається комплексне надання послуг із приймання, доведення до базисних кондицій, зберігання і відвантаження зерна та насіння олійних і інших культур. Займається філія і закупівлями за вигідними для аграріїв цінами. У цьому контексті варто нагадати, що з 1 квітня корпорація розпочала реалізацію масштабної Програми форвардних закупівель пшениці, ячменю, кукурудзи та сої майбутнього урожаю 2016 року (про умови - читайте на офіційному сайті ДПЗКУ - ред.).

- Головне у цьогорічних планах "Галицького комбінату хлібопродуктів" - максимальне завантаження складів. Зараз їх місткість складає 9,3 тисячі тонн.

Для порівняння: минулого року було прийнято тільки 1 тис. тонн збіжжя, - розповідає Микола Кузьменко. - На даний час завершуємо підготовку матеріально-технічної бази підприємства до заготівлі-2016. Підходять до кінця ремонти складів та вагової.

У рамках Програми капітальних інвестицій буде встановлено автомобільні ваги, також буде переміщено з інших підприємств зерносушарку, зерноочисну машину та інше обладнання. Передбачено доукомплектування більш новітнім обладнанням виробничо-технологічної лабораторії, яка атестована у відповідності до сучасних вимог.

Впроваджується комп'ютеризований кількісно- якісний облік як важливий метод запобігання непередбачених втрат зерна та насіння, у чому товаровиробники завжди зацікавлені.

Що стосується організації прийому зерна, то ми готові працювати й у три зміни. І ключовий момент: як філія державного підприємства, ми діємо відкрито, прозоро і контрольовано, - зазначив директор "Галицького КХП".

Природно, що поклажодавцями комбінату мають бути насамперед агроформування району, в зоні діяльності яких - 30 тисяч гектарів землі. Тому саме з їх керівниками Микола Кузьменко в першу чергу веде перемовини щодо взаємовигідного співробітництва, яке до того ж має значення і для нашого міста, бо розвиток комбінату хлібопродуктів - це нові робочі місця, відрахування до бюджету тощо.

Звичайно, що на шляху відродження комбінату хлібопродуктів - чимало проблем. Та колектив налаштований на успіх. І його перші ознаки вже помітні.

газета "Галицьке слово"