Форвардні закупівлі – комплексний засіб для вирішення проблем сільгоспвиробників

20.04.2013

Посівна кампанія - 2013 стала головною темою передачі «Експертна рада» у прямому ефірі  парламентського телеканалу «Рада» 19 квітня ц.р.

В обговоренні теми та дискусії взяли участь заступник голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Роберт Бровді, заступник директора департаменту землеробства, начальник відділу зернових та технічних культур Міністерства аграрної політики та продовольства України Леонід Сухомлин, заступник голови Комітету Верховної ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Василь Кравчук, член комітету Верховної ради з питань промислової політики Михайло Чечетов, експерти, журналісти, представники управлінь агропромислового розвитку Сумської та Одеської областей.   

В ході телеефіру йшлося про особливості проведення весняно - польових робіт, які цього року були ускладнені погодними умовами, підтопленнями, частковою загибеллю озимих та затримкою початку сівби ранніх ярових культур у ряді областей. Традиційно актуальними проблемами посівної стали також дефіцит коштів і застаріла техніка.  У цьому контексті учасниками телепрограми зроблено наголос на програмах державної фінансової підтримки сільгоспвиробників, шляхом їх забезпечення фінансовими і технічними ресурсами для проведення посівної. Зокрема, йшлося про пільгове кредитування вітчизняних аграріїв (у вигляді грошових і товарних кредитів), субсидування, а також про програми форвардних закупівель зерна, які здійснюють Аграрний фонд і Державна продовольчо-зернова корпорація за підтримки Міністерства аграрної політики і продовольства України.    

На особливостях цьогорічних форвардних програм детально зупинився у своєму виступі заступник голови правління ПАТ «ДПЗКУ» Роберт Бровді, який зокрема відзначив - «на сьогоднішній день за підтримки Міністерства аграрної політики і продовольства не перший рік проводяться масштабні форвардні програми як мінімум двома установами. Перша з них - це Аграрний фонд, що підписав форвардних договорів на понад мільйон тонн, за якими здійснив оплату. Що ж стосується Державної продовольчо-зернової корпорації, то ми оголосили безпрецедентні форвардні закупівлі в обсязі 2 млн. тонн зернових. На сьогоднішній день вдалося зібрати заявок сільгоспвиробників на 600 тис. тонн зернових майбутнього врожаю і понад 300 тис. тонн  з них уже законтрактувати». За його словами, «2 млн. тонн зернових, які будуть придбані Державною продовольчо-зерновою корпорацією в рамках форвардної програми, будуть спрямовані згодом на виконання зовнішньоекономічних контрактів, але фінансування під майбутній врожай сільгоспвиробник отримує уже зараз -  своєчасно і на вигідних умовах».

В ході дискусії йшлося також про стан посівної техніки, більшість якої є застарілою, а нова –  занадто дорогою для аграріїв. На думку Роберта Бровді, участь сільгоспвиробників у програмі форвардних закупівель ПАТ «ДПЗКУ» дає змогу серед іншого вирішувати й проблему технічного переоснащення. «Кожен з них, не зважаючи на  будь-які параметри або вид діяльності, має можливість залучити від корпорації грошові кошти, у найкоротший термін їх отримати і освоїти, зокрема на вирощування урожаю та оновлення техніки», - наголосив він.

 

                                                                                                                                             Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»