Програма форвардних закупівель 2016 року. Умови та переваги

27.04.2016
Програма форвардних закупівель 2016 року. Умови та переваги

28 квітня 2016 року в прес-центрі ІА «УНІАН» відбулася прес-конференція на тему «Програма форвардних закупівель 2016 року. Умови та переваги». Захід відбувся за участю директора департаменту закупівель ПАТ «ДПЗКУ» Єрмоленка Дмитра Вікторовича та начальника відділу форвардних закупівель ПАТ «ДПЗКУ» Головань Наталії Борисівни.

З 1 квітня 2016 року ПАТ «ДПЗКУ» розпочато програму закупівель зернових культур (пшениці, ячменю, кукурудзи та сої) майбутнього урожаю 2016 р.

Цього року ДПЗКУ планує провести більш масштабну форвардну програму, за якою заплановано закупити 200 тис. тонн пшениці, 200 тис. тонн ячменю, 400 тис тонн кукурудзи та 45 тис. тонн насіння сої.

Терміни поставки залишаться без змін: ранні зернові мають бути поставлені до 1 серпня, а кукурудза та соя –  до 1 листопада 2016 року.

Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель держкорпорація здійснює через свої регіональні відділи. Реалізація даної програми проводиться в два етапи.

Протягом першого етапу сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділів заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів та укласти договори страхування, поставки та застави майбутнього врожаю в центральному офісі ПАТ «ДПЗКУ». Після підписання договорів на поточний рахунок сільгоспвиробника здійснюватиметься попередня оплата.

Авансовий платіж за одну тонну зерна пшениці, ячменю або кукурудзи складатиме 1 980 грн. з урахуванням ПДВ, а аванс за одну тонну сої – 3 960 грн. 

Другий етап програми передбачає поставку зерна сільгосптоваровиробниками у кількості та якості згідно умов договору на філії ПАТ «ДПЗКУ», а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу.

Остаточна оплата за поставлений товар здійснюватиметься з розрахунку обсягу поставленого товару і закупівельної ціни на даний вид зерна на конкретному зерновому складі на дату поставки за формулою, в якій враховується розмір попередньої оплати, яку отримав сільгоспвиробник у вигляді авансового платежу, курсова різниця, якщо були значні зміни курсу гривні до іноземної валюти (до долара США) і коефіцієнт вартості обслуговування грошових коштів, який дорівнює 0,81 гривень на 1 тонну в день (зерно кукурудзи 3 класу, зерно ячменю 3-го класу, зерно пшениці 3-го класу) та 1,63 гривень на 1 тонну в день (насіння сої).

Вимоги до сільгоспвиробника залишаються практично такі ж, як і в минулому році. Головними умовами для укладання договору є поставка збіжжя на зернові склади, які належать ДПЗКУ, попередня історія співпраці з корпорацією, фінансова стабільність підприємств, кредитна історія і позитивні висновки страхових експертів щодо стану посівів зернових, які будуть братися під заставу.

Не мають шансів ті підприємства, які свідомо збираються отримати гроші і не повернути зерно, новостворені підприємства, збиткові або неприбуткові компанії та підприємства, у яких вже є незакриті великі кредити в банках.

ПАТ «ДПЗКУ» має намір співпрацювати по форвардам лише з надійними партнерами та продовжить дотримуватися головного правила «від кількості до якості».