Завдяки форвардним закупівлям ДПЗКУ аграрії отримують дешеві фінансові ресурси на посівну

16.04.2013

На сьогодні сільгоспвиробники забезпечені всіма необхідними ресурсами для проведення весняно-польових робіт у стислі терміни. Так, станом на 15 квітня в Україні накопичено 105% насіння, 124% мінеральних добрив, необхідні обсяги пально-мастильних матеріалів. Щодо фінансування посівної, то наразі держава дає можливість сільгоспвиробникам отримати дешеві ресурси шляхом укладання форвардних контрактів з Аграрним фондом та ДПЗКУ.

Про це під час селекторної наради з питання проведення весняно-польових робіт під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України Сергія Арбузова повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Українські аграрії готові провести посівну у стислі терміни. Так, на рівні держави запаси насіння становлять 706,7 тисячі тонн, тобто 105% до потреби. Причому, сільгоспвиробники вже готують більш якісне, порівняно з попередніми роками, насіння. Мінеральними добривами аграрії забезпечені на 124%, а також необхідною кількістю протруйників та засобів захисту рослин. Ситуація із забезпеченістю нафтопродуктами стабільна в усіх регіонах України», − поінформував Микола Присяжнюк.

Що стосується фінансового забезпечення, то Міністр відзначив результати роботи Уряду в цьому напрямку за останніх два роки. Він зауважив, що завдяки рішенню Уряду в Аграрного фонду під форвардні закупівлі майбутнього врожаю передбачено 1 мільярд гривень авансових платежів. Ці кошти вже спрямовані в регіони.

«Окрім того, Державна продовольчо-зернова корпорація на сьогодні має на рахунках більше 1,5 мільярда гривень для форвардних закупівель. Звертаю увагу керівників регіонів, що це дає можливість сільгоспвиробникам отримати дешеві ресурси для фінансування весняно-польових робіт. Аграрний фонд та ДПЗКУ продовжать проводити форвардні закупівлі зерна», − зазначив Микола Присяжнюк.

На важливості фінансування аграріїв шляхом укладання форвардних контрактів аграріїв із ДПЗКУ наголосив також Перший віце-прем’єр-міністр України Сергій Арбузов.

Своєю чергою, голови облдержадміністрацій звернулися до Першого віце- прем’єр-міністра та висловили занепокоєння щодо можливого скасування пільг для сільгоспвиробників. З їхніх слів, такі кроки держави можуть негативно вплинути на дрібних та середніх сільгоспвиробників. Сергій Арбузов доручив ретельно розглянути це питання, з чим погодився Микола Присяжнюк.

                                                                                                                                                       прес-служба МінПАК