КРУГЛИЙ СТІЛ ДПЗКУ З МОДЕРНІЗАЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

2.03.2017
КРУГЛИЙ СТІЛ ДПЗКУ З МОДЕРНІЗАЦІЇ ПЕРЕРОБНИХ ПОТУЖНОСТЕЙ

Сьогодні у Державній продовольчо-зерновій корпорації України пройшов круглий стіл з питань переоснащення її переробних підприємств. Це вже другий відкритий дискусійний захід в рамках засідань Науково-технічної ради ДПЗКУ, в якому, окрім фахівців корпорації, беруть участь представники підприємств - виробників обладнання для елеваторних та переробних потужностей.

Сьогодні у заході взяли участь такі компанії, як  Укрхлібпром, Buhler, Interprojekt GMBH, Cift Kartal, SOJAM, Вектор, ОЛИС, Техінсервіс, Могилів-Подільський машинобудівний завод, а також представники Національного університету харчових технологій та Одеської національної академії харчових технологій.

Як розповів учасникам директор департаменту елеваторної діяльності та реалізації готової продукції ДПЗКУ Геннадій Гордієнко, всього до складу корпорації входять 17 млинів, з яких на даний момент працює 10, решта задіяні як елеватори. Сумарна потужність переробних заводів сягає 650 тис. тонн борошна на рік. Але на сьогодні потужності завантажені поки трохи більше 50%.

"Ми змушені працювати в умовах досить жорсткої конкуренції, як в ціновому, так і в якісному аспектах, тим більше на зовнішніх ринках, де корпорація наразі утримує лідерські позиції серед експортерів борошномельної продукції. А підвищення конкурентоспроможності нашої продукції переробки потребує модернізації та технічного вдосконалення виробничих потужностей. Саме для вирішення задач з переоснащення наших підприємств і було створено Науково-технічну Раду, в рамках якої ми вже вдруге збираємо виробників обладнання для модернізації наших філій.  Перший круглий стіл, який пройшов наприкінці січня, був присвячений збільшенню ефективності наших елеваторних потужностей, сьогодні ми говоримо про модернізацію переробних підприємств", - зауважив Геннадій Гордієнко.

За його словами, подібні дискусійні заходи створюють необхідну платформу для пошуку та вибору партнерів з метою досягнення максимальної ефективності технічного переобладнання підприємств корпорації.

Під час круглого столу учасники презентували сучасне обладнання для підприємств борошномельної та круп'яної галузей, поділились досвідом його використання та обговорили перспективи розвитку виробництва переробного обладнання в Україні. Окрім того, в ході дискусії було також висвітлено передові наукові досягнення галузі хлібопродуктів. Так, професор Ігор Гапонюк торкнувся проблеми організації лабораторій контролю якості продукції відповідно до вимог нормативних документів ЄС та інших країн. Дмитро Жигунов, доктор технічних наук Одеської національної академії харчових технологій, поділився прогресивними технологіями обробки зерна для довготривалого зберігання.

   

Прес-служба ПАТ "ДПЗКУ"