У ДПЗКУ ПІДВЕЛИ ПОПЕРЕДНІ ПІДСУМКИ 2016 РОКУ

20.12.2016
У ДПЗКУ ПІДВЕЛИ ПОПЕРЕДНІ ПІДСУМКИ 2016 РОКУ

Сьогодні у Державній продовольчо-зерновій корпорації України відбулась розширена нарада працівників центрального апарату, в рамках якої було підбито попередні підсумки діяльності корпорації у 2016 році. 

Як повідомив під час наради в.о. голови Правління ПАТ «ДПЗКУ» Олександр Григорович,  корпорація завершує  2016 рік з гарним фінансовим результатом – за 12 місяців виручка зросла до 13 млрд гривень, що на 5% більше, ніж за попередній 2015 рік.  Також, за попередньою оцінкою, корпорації вдалося у 4 рази скоротити чистий збиток – з 3 млрд грн. у 2015-му до 700 млн грн у цьому році.

Серед позитивних результатів роботи в.о. голови Правління також відзначив значне зростання обсягів заготівлі.

«За попередніми результатами, у 2016 році філії ДПЗКУ прийняли на зберігання 2 млн 700 тис тонн зерна. Це найбільший показник за весь період існування корпорації. Тож можемо констатувати, що цей календарний рік ми завершуємо історичним рекордом по обсягах заготівлі», - зазначив Олександр Григорович та додав, що валовий прибуток від послуг заготівельної діяльності за попередніми підсумками 2016 року зріс майже у 2 рази порівняно з минулим роком та склав 273 млн. грн.

Серед напрямків, які потребують посилення, очільник корпорації назвав роботу з повернення дебіторської заборгованості.

«На сьогодні із 800 млн грн загальної дебіторської заборгованості попередніх років на рахунки ДПЗКУ вдалось повернути 240 млн грн Ще 132 млн доларів США дебіторської заборгованості корпорація має по зовнішньоекономічним контрактам 2013-2014 років. Вже є 13 позитивних судових рішень по цих контрактах, які знаходяться на виконанні, однак заборгованість станом на сьогодні не погашено. Роботу у цьому напрямку має бути посилено», - зазначив Олександр Григорович.

В.о. голови Правління також звернув увагу на зниження обсягів експорту зернових у 2016 році. Так,  за попередніми результатами експортної діяльності за рік, на зовнішні ринки ДПЗКУ реалізує 2 млн 600 тис тонн зерна, що на 8% або 218 тис тонн менше ніж у минулому році.

«При цьому обсяг реалізації зерна на ССЕС зменшився у 2,5 рази у порівнянні з 2015-м. Це було наслідком ускладнення стосунків з нашими китайськими партнерами та унеможливлювало подальший розвиток компанії. Відтак, основним завданням трейдингового напрямку на найближчу перспективу є розвиток  плідної торгівельної співпраці з ССЕС та нарощування загальних обсягів реалізації. При цьому ставку робитимемо на високомаржинальні культури», - зазначив Олександр Григорович.

Насамкінець він привітав присутніх з плідним завершенням року та відзначив найкращих працівників корпорації грамотами та подяками.

Прес-служба ПАТ «ДПЗКУ»