«Тернопільський комбінат хлібопродуктів»

Перші спогади про Тернопільський комбінат хлібопродуктів відносяться до 1939 року. Після приєднання Західної України до СРСР (1939 р.), влада створила пункт «Заготзерно», де проводилася заготівля зерна, фуражу та сіна. У 60-ті роки ХХ століття підприємство значно розширилось: були збудовані нині діючі склади. Було також приєднано до підприємства млин в Тернопільському районі, який був збудований в 1908 році.

У 1975 році Кабінетом Міністрів УРСР було прийнято рішення про будівництво в м. Тернопіль, на базі існуючого підприємства, сучасного зернопереробного комплексу в складі елеватора, млина та складів. Після освоєння проектної потужності Тернопільську реалбазу хлібопродуктів у 1981 році було перейменовано на Тернопільський комбінат хлібопродуктів.

Основним напрямком діяльності філії є надання послуг із приймання, доведення якості до базисних кондицій, зберігання і відвантаження зерна та переробки його на борошно.
Загальна робоча зернова місткість філії «Тернопільський комбінат хлібопродуктів» складає 40,7 тис. тонн, в тому числі елеваторна – 31,6 тис. тонн, складська – 9,1 тис. тонн.

Основні культури зберігання: пшениця, жито, кукурудза, ячмінь, ріпак.
Переробні потужності млинзаводу філії складають 39 тис. тонн борошна в рік, добова продуктивність – 170 тонн.
Потужності філії з приймання/відвантаження зерна:

  • приймання з залізничного транспорту – 420 т/добу;
  • приймання з автомобільного транспорту – 400 т/добу;
  • відвантаження на залізничний транспорт – 420 т/добу;
  • відвантаження на автотранспорт – 400 т/добу.