«Лубенський насіннєобробний завод»

Лубенський насіннєобробний завод розпочав свою діяльність у 1938 році як підприємство під назвою «Лубенська реалізаційна база».
У 1969 році введений в експлуатацію кукурудзокалібрувальний цех продуктивністю 28 тонн в зміну, а у 1971 році було побудовано насіннєобробний цех продуктивністю 5 тисяч тонн насіння в сезон. Тоді ж «Лубенська реалбаза» була перейменована у «Лубенський насіннєобробний завод».

У наступні роки матеріально-технічна база заводу розширювалася: з’являлися нові склади для зберігання зерна та зерносушарки. Після реконструкції насіннєобробного цеху (1983-1985 рр.) його продуктивність зросла до 20 тис. тонн насіння за сезон.
Основним напрямком діяльності філії є надання послуг із приймання, доведення якості до базисних кондицій, зберігання і відвантаження зерна та здійснює калібровку гібридної кукурудзи з затарюванням у крафт-мішки, доводить насіння інших зернових культур до посівних кондицій. Контроль за станом зерна, що зберігається на підприємстві, здійснюється працівниками виробничо-технологічної лабораторії.

Завод сертифікований. Загальна робоча зернова місткість філії «Лубенський насіннєобробний завод» складає 56,8 тис. тонн, в тому числі елеваторна – 15 тис. тонн, складська – 41,8 тис. тонн.
Основні культури зберігання: пшениця, кукурудза, ячмінь, ріпак, соняшник.

У період заготівлі збіжжя нового врожаю забезпечується його просушування на двух зерносушарках ДСП-32-ОТ2 – потужністю 1200 тонни на добу, просушування гібридної кукурудзи на СКП-6 – потужністю 150 тонн у зміну та здійснює калібровку гібридної кукурудзи з затарюванням у крафт-мішки 40 тонн у зміну.
Потужності філії з приймання/відвантаження зерна:

  • приймання з залізничного транспорту – 800 т/добу;
  • приймання з автомобільного транспорту – 2500 т/добу;
  • відвантаження на залізничний транспорт – 800 т/добу;
  • відвантаження на автотранспорт – 600 т/добу.