«Ічнянське хлібоприймальне підприємство»

На 30-ті роки XX ст. припадає початок утворення Ічнянського хлібоприймального підприємства, що розгорнуло свою діяльність на околиці міста Ічня Чернігівської області, поруч із залізничною станцією. У числі десятків інших пунктів з прийому зерна у всій державі Ічнянський пункт «Заготзерно» заготовляв і збував сільськогосподарську продукцію.

У червні 1944 року на території Ічнянського хлібоприймального пункту розпочалося будівництво ще одного зернового складу. В період з 1946—1950 роки було збудовано ще два зернові склади. З 1975 Ічнянський хлібоприймальний пункт «Заготзерно» було перейменовано в «Ічнянську реалбазу», а з 1979 року — в Ічнянське хлібоприймальне підприємство.

Нині підприємство працює за двома напрямками: хлібоприймальний та зернопереробний. Хлібоприймальна діяльність підприємства забезпечує приймання, обробку, сушіння, зберігання та відвантаження зерна різних культур (робоча складська місткість становить 18, 9 тис. тонн).

Основні культури зберігання: пшениця, кукурудза, ячмінь, ріпак, соя, гречка, овес, соняшник.

Переробні потужності млинзаводу філії складають 2,4 тис. тонн борошна в рік, добова продуктивність – 14 тонн. Зернопереробка передбачає виробництво борошна всіх гатунків.

Потужності філії з приймання/відвантаження зерна:

  • приймання з залізничного транспорту – 1000 т/добу;
  • приймання з автомобільного транспорту – 800 т/добу;
  • відвантаження на залізничний транспорт – 800 т/добу;
  • відвантаження на автотранспорт – 500 т/добу.