13.10.2021
перегляд(ів)
Відбулося перше засідання робочої групи з питань кредитних зобов’язань АТ «ДПЗКУ»

12 жовтня відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення виконання зобов’язань АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» перед Експортно-імпортним банком Китаю за запозиченнями, що гарантовані державою, та перед Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів (ССЕС) у рамках виконання умов Генерального договору про співпрацю у сфері сільського господарства щодо постачання зернових до Китайської Народної Республіки.

Засідання відбулося під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки Олексія Любченка за участі представників Мінекономіки, Мінфіну, МЗС, Мінагрополітики, НБУ. Також на зустрічі були присутні представники корпорації ССЕС.

«Попри те, що кредитні договори між ДПЗКУ та Експортно-імпортним банком Китаю були укладені у 2012 році, зараз нам необхідно шукати шляхи та координувати спільні дії з метою забезпечення виконання фінансових зобов’язань ДПЗКУ. Це питання очевидно потребувало вирішення значно раніше, однак не було розпочато. Зараз ми змушені у вже стислі терміни приймати рішення про реанімацію цих стосунків. У цьому питанні сподіваюся на конструктивний підхід учасників процесу, особливо китайських партнерів», – зазначив під час засідання Олексій Любченко.

Під час засідання комісії в.о. голови правління АТ «ДПЗКУ» Василь Коваленко доповів про стан виконання зобов’язань за кредитним договором та презентував пропозиції щодо першочергових заходів, спрямованих на забезпечення фінансово-господарської діяльності Товариства та можливі варіанти реструктуризації боргу. Реалізація інвестиційних проектів з модернізації наявної інфраструктури дозволить використовувати власні потужності для операційної діяльності, що в свою чергу дозволить створити максимально ефективну модель функціонування ДПЗКУ як компанії повного циклу.

За результатами засідання міжвідомча робоча група визначила план заходів з подолання фінансових проблем, серед яких: проведення консультацій та підготовка проектів змін договорів між АТ «ДПЗКУ» та Експортно-імпортним банком Китаю та інше.