13.02.2020
перегляд(ів)
Одеський зерновий термінал ДПЗКУ збільшив портову перевалку у 2,5 рази

Одеський зерновий термінал АТ «Державна Продовольчо-Зернов Корпорація України» (ДПЗКУ) за перші 7 місяців поточного маркетингового року (липень 2019 – червень 2020) збільшив перевалку зернових у 2,5 рази, з 278,8 до 690,7 тис. тонн.

Миколаївський портовий елеватор ДПЗКУ за аналогічний період зберіг минулорічні показники на рівні близько 230 тис. тонн.

Розгалужена мережа з 55 регіональних філій дозволяє ДПЗКУ закуповувати зернові у фермерів в 20 регіонах України та експортувати на власних портових потужностях. Пріоритетом Компанії є відвантаження саме власного зерна, адже це дозволяє акумулювати прибуток всередині Корпорації. В результаті за останні 7 місяців ДПЗКУ експортувала більше 800 тис тонн власних зернових, ще 80 тис тонн було здійснено за комерційними замовленнями контрагентів. У планах Корпорації – модернізація Одеської та Миколаївської перевалок та нарощення експорту зерна вже протягом 2020 року.

Довідка: 4 грудня 2019 року рішенням Кабінету Міністрів України керівником АТ ”Державна Продовольчо-Зернова Корпорація України” призначений Саймон Чернявський, який до цього очолював агрохолдинг “Мрія”. За 4 роки Чернявський вивів “Мрію”, яка мала 1,2 млрд дол. США боргу, з кризи, після чого холдинг був переданий стратегічному інвестору.

ДПЗКУ є лідером України за потужностями зберігання зернових (3,7 млн тонн). Корпорація має розгалужену мережу елеваторних ємностей по всій країні, сертифіковані умови для зберігання зерна та забезпечення його якісних показників, і притримується принципів оптимальної та прозорої тарифної політики.

Розгалужена мережа з 55 регіональних філій ДПЗКУ дозволяє закуповувати зернові у фермерів в 20 регіонах України та здійснювати їх перевалку на експорт на власних портових потужностях.