20.10.2021
перегляд(ів)
Незважаючи на ситуацію з кредитом банкрутства корпорації ніхто не допустить – Василь Коваленко

Незважаючи на складну ситуацію з кредитом китайського Ексімбанку, про дефолт перед постачальниками та покупцями АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» не йде мова.

Про це в.о. голови правління Василь Коваленко розповів в інтерв’ю Інформаційному агентству «Укрінформ».

«Незважаючи на переддефолтний, по суті, стан за кабальними кредитними зобов’язаннями, навіть з урахуванням низького рівня оборотних коштів в корпорації, про дефолт перед нашими постачальниками та покупцями не йдеться. Так, є складнощі у взаєминах з нашими найбільшим кредитором, але банкрутства корпорації ніхто не допустить. Хоча компанія навряд чи переживе ще одну зміну керівництва», – зазначив Василь Коваленко.

Керівник корпорації розповів, що в 2012 році АТ «ДПЗКУ» отримала кредит від китайського Ексімбанку під державна гарантії. І наразі корпорація не може самостійно справитись з борговим навантаженням. Для вирішення цього питання була створена спеціальна міжвідомча комісія, яка має допомогти у вирішенні цього питання.

«Принципове рішення уряду: ДПЗКУ повинна залишатися на ринку і продовжувати функціонувати. Її потрібно перетворити у глобального державного національного зернотрейдера з повним циклом виробництва зерна – від вирощування до продажу. Власне, китайці теж не раз наголошували, що в ДПЗКУ має бути банк землі для вирощування продукції, необхідної для постачання в Китай», – додав Василь Коваленко.

Відповідаючи на питання щодо майбутнього корпорації, в.о. голови правління зазначив, що вирішення питання з китайським кредитом є на сьогодні першочерговим: «Ми пропонуємо не зупинятися і шукати альтернативні джерела фінансування. Треба погасити кредит китайському Ексімбанку і далі рухатися з чистого листа. Детальний план ми вже представили Кабміну, зараз знаходимось на етапі обговорення».

«Якщо всі наші амбітні плани будуть виконані, то протягом двох років реально вивести її (корпорацію) із занепаду. Але це при умові формування банку землі, залучення інвестицій та побудові нової корпоративної бізнес-моделі. При наявній ліквідності ринку зернових і тому, що Україна знаходиться в лідерах аграрного ринку, ми вийдемо із кризи досить швидко», – зазначив Василь Коваленко.