18.06.2021
перегляд(ів)
Керівництво АТ «ДПЗКУ» та китайської корпорації ССЕС провели переговори з питань оптимізації торгівлі зерновими

Відповідно до дорученням українського уряду, 16 червня 2021 року відбулися переговори керівництва АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» та Китайської національної корпорації машинної промисловості і генеральних підрядів (ССЕС) з питань оптимізації торгівлі українськими зерновими.

Переговори очолили президент китайської корпорації ССЕС пані Ян Цзін та в.о. голови правління АТ «ДПЗКУ» Андрій Власенко. Також для більш ефективної співпраці українська сторона залучила до переговорів фінансових радників  компаній «Rothschild & Co» та «Renedes».

Андрій Власенко акцентував увагу представників ССЕС, що АТ «ДПЗКУ» налаштоване на подальшу плідну співпрацю зі стратегічним китайським партнером, компанією ССЕС  та окреслив плани ДПЗКУ щодо можливих поставок зернових в новому маркетинговому році. Зокрема, українська сторона проінформувала китайських колег про можливість поставок 2 млн тонн ранніх зернових та 3 млн тонн кукурудзи.

Крім того, Андрій Власенко зазначив, що Товариством проведені необхідні комплекси підготовчих робіт на власних портових потужностях в Одесі та Миколаєві, а також, відповідно до запитів китайської сторони щодо обслуговування кораблів об‘ємом від 70 тис. тонн, Товариство досягло домовленостей з партнерами щодо можливості перевалки у порту «Чорноморськ» додаткових об‘ємів в 1 млн. тонн.

Президент китайської корпорації ССЕС пані Ян Цзін схвально оцінила пропозиції, запропоновані українською стороною. За результатами переговорів українська та китайська сторони домовились створити дві робочі групи, які координуватимуть питання фінансової співпраці та експорту зернових.

Переговори пройшли в форматі відео-конференції.