12.02.2020
перегляд(ів)
ДПЗКУ стає доступнішою для фермерів

АТ “Державна Продовольчо-Зернова Корпорація України” (ДПЗКУ) підвищує відкритість і прозорість Програми закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року.

Про це 11 лютого 2020 року у ході Міжнародного Конгресу із рослинництва заявив голова Комерційного департаменту ДПЗКУ Богдан Костецький.

Богдан Костецький підкреслив, що у ДПЗКУ прийшла нова управлінська команда, завдання якої – повернутися обличчям до фермерів та інших учасників ринку, зробити роботу Корпорації чесною та доступною. Вже цьогоріч Компанія для потреб виробників зерна збільшує до 49 кількість філій ДПЗКУ, які прийматимуть заявки на оформлення договорів, а також суттєво розширює кількість елеваторів, які прийматимуть зерно у рамках Програми.

Також Костецький наголосив, що нове керівництво Корпорації оголосило режим нульової толерантності до усіх можливих корупційних проявів навколо діяльності ДПЗКУ. Неприйнятними є навіть припущення, щоб окремі особи намагалися вимагати кошти з фермерів за будь-які сумнівні послуги. З усіма умовами функціонування Форвардної Програми виробники можуть ознайомитися у регіональних філіях або на офіційному сайті ДПЗКУ. Для повідомлення про незаконні вимоги у Корпорації постійно діє “гаряча лінія” за номером 0 800 308001.

17 лютого ДПЗКУ розпочинає весняний етап Програми закупівлі зерна майбутнього врожаю 2020 року. Взяти участь у Форвардній Програмі можуть виключно виробники, які вже мають досвід вирощування сільськогосподарських культур не менше 2 років, фінансову стабільність та надійну ділову репутацію. ДПЗКУ закуплятиме пшеницю, кукурудзу та ячмінь за попередньою ціною 3000 грн/т, і 3300 гривень за тонну жита. Мінімальна партія закупівлі становитиме лише 100 тонн. Корпорація також пропонує найбільш конкурентну відсоткову ставку на ринку – від 9,25% до 13%.

Довідка: 4 грудня 2019 року рішенням Кабінету Міністрів України керівником АТ ”Державна Продовольчо-Зернова Корпорація України” призначений Саймон Чернявський, який до цього очолював агрохолдинг “Мрія”. За 4 роки Чернявський вивів “Мрію”, яка мала 1,2 млрд дол. США боргу, з кризи, після чого холдинг був переданий стратегічному інвестору.