Євросоюз повернув мито на імпорт кукурудзи, жита та сорго

9.08.2017
Євросоюз повернув мито на імпорт кукурудзи, жита та сорго

Європейський союз вперше за три останні роки ввів мито на імпорт кукурудзи. За словами офіційного представника Єврокомісії, на цей крок довелося піти через зниження цін на дану культуру на тлі рекордної світового пропозиції фуражних зернових. Повідомляє агн. Зерно Он-Лайн з посиланням на агн. Reuters.

Єврокомісія заявила, що з вівторка 08 серпня буде стягуватися мито в розмірі € 5,16 за тонну імпортної кукурудзи, а також жита та сорго.

Введення імпортного мита було очікуваним, кажуть трейдери, після недавнього істотного зміцнення курсу євро, що дало конкурентну перевагу експортерам США.

ЄС є великим виробником кукурудзи, але для повного задоволення внутрішнього попиту змушений імпортувати значні обсяги. В останні роки Україна є основним постачальником кукурудзи в ЄС. Крім того, Євросоюз імпортує кукурудзу з інших східноєвропейських країн, а також з Північної та Південної Америки.

З листопада 2014 роки ЄС ввів нульове мито на імпорт кукурудзи.

Рішення про повернення мита викликано зниженням цін на імпортне зерно нижче порогового рівня, який застосовується ЄС. Правила ЄС вимагають введення мита, якщо імпортні ціни (розраховані на базі експортних цін США плюс вартість океанського фрахту) будуть знаходитися нижче порогу в 157 € / тонна протягом, як мінімум, 10 днів. Мито покриває різницю між ціною імпорту та пороговим рівнем ЄС, і може бути скориговане в міру зміни цін на імпорт.

Єврокомісія минулого місяця різко знизила прогноз врожаю кукурудзи в цьому році в ЄС і підвищила прогноз імпорту до рекордних 15 млн. тонн.

Повернення мита на імпорт кукурудзи не вплине на річні безмитні квоти, що діють в ЄС, в тому числі для України.

УкрАгроКонсалт